Instalace hromosvodů

Ze zákona hromosvod u novostaveb být nemusí za určitých podmínek, které si každý stavební úřad vykládá po svém. Proto se setkáváme s řadou majitelů novostaveb, kteří hromosvod nechtěli a zjistili si, že ze zákona není nutný, ale když přišlo na kolaudaci rodinného domu opak byl pravdou a kvůli chybějícímu hromosvodu nebyl dům zkolaudován.

V takovém případě není nic ztraceno, i když majitelé nepočítali se zemnícím páskem v základu (což je nejlepší a nejúčinnější uzemnění) tak lze uzemnění udělat dodatečně a to zemnícími tyčemi, které jsou nabouchány v každém rohu svodu a k ním je připevněn hromosvod. Toto je nejekonomičtější řešení, když není zemnící pásek v betonu.

Hromosvody provádíme jak u patrových rodinných domů, tak u bungalovů a průmyslových objektů.

Na každý objekt se nejprve přijedeme podívat, sepíšeme potřebný materiál a uděláme nezávaznou cenovou nabídku.

Co se týče cen hromosvodů, tak to je samozřejmě u každého objektu individuelní, ale pro orientaci můžeme říci, že větší patrový dům se čtyřmi svody se pohybuje cca okolo 20.000kč a bungalov se čtyřmi svody cca okolo 17.000kč včetně revizní zprávy.

Naše společnost provádí hromosvody od položení zemnícího pásku do základových pasů až po konečnou revizi zhotoveného hromosvodu.

Náš záběr

Naše firma Arenon-elektrik s r.o. provádí instalacihromosvodů nejen v nejbližších městech (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové), ale vyjíždíme i po celé České republice (Praha, Liberec, Mladá Boleslav…)

Pin It on Pinterest

Share This