Instalace kamerových systémů

Začátkem je potřeba říci že kamerové systémy již nejsou doménou vlivných podnikatelů a superboháčů, ale díky pokroku v technice a elektronice je to naprosto běžná věc i u „obyčejných“ lidí nebo malých firem. V dnešní době plné násilí je potřeba chránit bezpečí své a svých blízkých a proč né zrovna takto a s námi?

První otázkou, na kterou je třeba při volbě kamerového systému nalézt odpověď je výběr vhodné technologie. V dnešní době jsou na trhu k dispozici dvě různé technologie bezpečnostních kamer – analogové a IP kamery. Zásadní rozdíl těchto technologií je ve způsobu přenosu informací, tedy v tom, jak se přenáší obraz z kamer do záznamového/zobrazovacího zařízení.
První jmenovaný typ kamer pro přenos používá analogový přenos signálu, prakticky totožný se starým analogovým televizním vysíláním. Přenosová norma pro TV přenos je stará více než 50 let a z tohoto důvodu jsou možnosti tohoto typu kamer poněkud omezené.
Druhý typ kamer (IP kamery) používá pro přenos obrazu běžnou počítačovou síť, kde je pro přenos informací větší šířka pásma a kamery tak nejsou tolik omezené jako u předchozí technologie.

Analogové kamerové systémy

nepříliš kvalitní obraz, prakticky není rozpoznat obličej postavy, nižší pořizovací náklady, ale na úkor kvality v dnešní době jdou zcela do útlumu, protože na trhu jsou nesrovnatelně kvalitnější systémy a za mnohem dostupnější ceny nežli před pár lety.

HD Analogové systémy

kvalitnější obraz díky HD technologii, v současné době poměrně používaná technologie když není na blízku internet a potřebujete mít kvalitnější nahrávaný obraz.

IP systém

v současné době vůbec nejkvalitnější a dá se říci i nejrozšířenější systém, díky vysokému rozlišení je obraz opravdu velice kvalitní, to znamená, že bez problémů rozpoznáte konkrétního člověka, nebo SPZ. Ovšem k tomuto systému je potřeba internet, ale to v současné době má každá firma a každý člověk uvažující o kamerovém systému.

CCTV

  • kamerové systémy (CCTV– uzavřené televizní okruhy) patří do oblasti zabezpečovací techniky, dají se použít samostatně, nebo jako doplněk k EZS
  • v domácím prostředí se dají použít k hlídání garáží, vjezdů, vchodů, zahrad
  • ve firemní sféře se CCTV používá na trvalý dozor, např. monitorování provozu, výroby, parkovišť atd.
  • při návrhu kamerového systému se musí brát v potaz mnoho faktorů – kvalita obrazu, zhoršené světelné podmínky, vnější vlivy (počasí, agresivní prostředí …)

kamery

  • kamery lze rozdělit, barevné nebo černobílé, vnitřní, venkovní, drátové, bezdrátové (Wi-Fi), IP kamery s přisvícením, bez přisvícení
  • pro problémové prostory lze použít kamery v provedení “Antivandal” nebo použití skrytých kamer

zpracování záznamu

  • obraz z kamery může být přenášen do nahrávacího zařízení drátově, bezdrátově či po datové síti pomocí IP kamer
  • moderní záznamová zařízení je možné připojit na internet a mít tak okamžitý dálkový dohled nad kamerovým systémem
  • pomocí archivace záznamů lze zpětně prohlížet dění v monitorovaných prostorech a tím i identifikovat osoby, např. při trestné činnosti.

Náš záběr

Naše firma Arenon-elektrik s r.o. provádí instalaci kamerového systému nejen v nejbližších městech (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové), ale vyjíždíme i po celé České republice (Praha, Liberec, Mladá Boleslav…) V nejbližší době vám v našich refenrecích představíme některé námi provedené práce na kamerových systémech.

Pin It on Pinterest

Share This