Stavba – sestavování PC

Důležité je se nejdříve zamyslet, jaké práce chcete na PC provádět. Například práce s grafikou (fotografiemi), s videem, na hraní her, nebo pro běžnou každodenní práci v systému.

Pro někoho by mohl být důležitý faktor i hlučnost. Pokud u PC trávíte více pracovního času, nebo posloucháte svou oblíbenou muziku či sledujete film, jistě oceníte když neuslyšíte „hučení“ větráků a „chroupání“ pevných disků.

Opravy PC

  • Nabízíme také servis a opravy.
  • Pokud máte problémy s rychlostí programů nebo načítáním systému, zrychlíme jeho plynulost nebo navrhneme řešení.
  • Pokud se PC stane z jakéhokoli důvodu nefunkční, zjistíme závady a domluvíme se na postupu.

Instalace a servis PC včetně instalace software

Nainstalujeme vám také potřebný software od operačního systému, ovladačů komponent a programů podle domluvy.

Po sestavení můžeme dovézt kompletní PC k Vám, zapojit ho, předvést jeho funkčnost a základní práci s programy, a případně seřídit komunikaci s dalšími zařízeními jako jsou tiskárny a skenery, kamery, wifi síť a podobně.

Spojení s dalšími profesemi

Pro tuto činnost jsme se rozhodli ze dvou důvodů. Prvním důvodem je nevyužitý potenciál našich zaměstnanců, kteří této problematice rozumí. Druhým důvodem je naše praktická zkušenost. Stává se nám totiž stále častěji, že zákazník, který nám zadá realizaci kamerového systému, či zabezpečení hledá další firmu, jež by mu nastavila nebo servisovala jeho PC, který je dnes již nedílnou součástí jak domácnosti tak zabezpečení.

Touto službou Vám jdeme vstříc!

 

Koupě hotové sestavy nebo stavba PC na míru? Co se vyplatí?

Pro ty, kteří nejsou nároční a nemají žádné konkrétní požadavky – PC má být zkrátka jako multimediální společník v domácnosti pro brouzdání na internetu, prohlížení fotografií, či práce v kancelářských programech jako je word a excel, je nejjednodušší pořídit si hotovou sestavu. Pokud si ale pořizujete PC (počítač) jen pro sebe nebo pro jinou konkrétní osobu, je vhodné PC obvykle sestavit podle využití. Například PC na hry se bude skládat z jiných komponent než PC na práci s videem. Na hry je potřeba výrazný grafický výkon včetně dostatečně dimenzovaného výkonu zdroje a až v druhé řadě je důležitý výkon procesoru. Pro práci s videem to platí naopak, tam největší práci odvádí procesor, kdy jsou obvykle všechna jeho jádra využita na 100% a z malé části mu pomáhá grafická karta.

Nároky na zdroj potom také nejsou vysoké. U extrémně výkonných procesorů (8 a více jader) je při práci s videem také na zvážení jaký využít typ pevných disků, kdy rychlosti čtení a zápisů disků už mohou také brzdit rychlost kódování videa a lze tedy uvažovat mimo SSD systémového disku i nad pracovním SSD diskem, odkud data videa číst a kam je případně také upravená zapisovat. Samozřejmě nesmíme zanedbat dostatek operačních pamětí, ale tam už v tom dnes není tak velký rozdíl, zda jde o PC na hry nebo video.

Není od věci se vždy poradit a řešit možnosti vždy individuálně. Jsme Vám tedy k službám.

Náš záběr

Naše firma Arenon-elektrik s r.o. provádí stavbu a servis PC nejen pro své zákazníky v nejbližších městech (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové), ale vyjíždíme i po celé České republice (Praha, Liberec, Mladá Boleslav…)

Pin It on Pinterest

Share This