Otázky a odpovědi

Tato stránka je výběr otázek, které nám posílají potencionální zákazníci. Třeba i vy jste nám chtěli položit podobnou otázku, která již byla odpovězena. Aby byla zachována anonimita dotazujících, nezveřejňujeme jejich jména.

Proč si kupovat elektrické topení do pasivní dřevostavby?

1 – cena za elektrické energie do domů s elektrickým topením je výrazně nižší, než cena energií v domech,kde se vytápí dřevem či plynem. Dá se ušetřit nejen na energiích za topení ale i energiích na všech elektrických zařízeních připojených k domu (např. boiler, čistička odpadních vod, čerpadlo vody, náklady při vaření a ostatní elektronika), protože levný proud v takovém případě jde 20h/den.
Výrobce elektrických topení Fénix na svých webových stránkách prokazuje výhodnost nákladů na své vytápěcí systémy například zde: http://www.fenixgroup.cz/cs/nizkoenergeticky-dum-v-hostalkovicich

2 – pořizovací náklady na topné kabely či fólie jsou výrazně levnější, než náklady na vodní topení.
Celková cena podlahového elektrického topení se pohybuje zhruba 70000Kč za 100m2 (cena za materiál i montáž dohromady včetně termostatů)

3 – s elektrickým topením se dá dosáhnout lepší zónové regulace teplot v místnostech než u podlahového vodního topení.
Vytápění se řídí pomocí termostatů o libovolném počtu, takže se dá každá místnost samostatně řídit v závislosti na úbytcích tepla, které jsou v nízkoenergetických a pasivních domech velmi malé a v závislosti na množství slunečního svitu pronikajícího do jednotlivých místností.

4 – Na podlahová elektrická vytápění Fénix se vztahuje doživotní záruka.

Přemýšlím o zabezpečení rodinné vily a nevím, jestli si nechat udělat kamerový systém nebo EZS, či oba systémy dohromady. Poraďte co je nejvhodnější.

Dobrý den, samozřejmě je nejlepší kombinace obou jmenovaných systémů, ale jestliže chcete investovat pouze do jednoho ze systémů, je lepší pro váš účel investovat do kamerového systému a to z toho důvodu, že můžete kamery sledovat odkudkoli po celém světě a zjistit co se okolo domu děje.

Uvažuji o EZS, četl jsem, že děláte EZS pouze od jablotronu? Z jakého důvodu?

Dobrý den, důvod je prostý, společnost Jablotron je v ČR největší společností vyrábějící EZS, má kvalitní zákaznickou podporu a největší výběr komponentů různých designů, mezi kterými si vybere i nejnáročnější klient.

Máme ve firmě starší nahrávadlo s analogovými kamerami, lze toto nahrávadlo spojit s IP kamerami nebo je nutností pořídit nový kamerový systém?

Dobrý den, u některých nahrávadel existuje možnost připojení IP kamer, pokud pro to výrobce vyvinul aktualizovaný firmware s jejich podporou. Lze tak někdy aktualizací firmwaru přidat například 4 IP kamery s omezeným rozlišením v závislosti na výkonu komponentů v nahrávadle. Obvykle se setkáme s omezením rozlišení na 2Mpixely (1920x1080px). Jestliže firmware s podporou IP kamer vyvinut nebyl, nezbývá jiná možnost než zakoupit nový kamerový systém, který je už ale cenově podstatně výhodnější, než jak tomu bylo před lety a rozlišení 2Mpixely se již považuje za standard.

Mám starší PC, které nebylo optimalizované na práci s grafikou a dcera na střední škole bude potřebovat rýsovat 3D výkresy. Bude nutné kupovat kvůli tomu nové PC či notebook?

Dobrý den, pro konkrétní odpověď musíme znát většinu komponentů v sestavě. Obecně lze říci, že pokud je dostatečně výkonný procesor, dá se to ve vašem případě řešit upgradem grafické karty a operačních pamětí. Pokud Procesor pro grafické práce dostačující není a nedá se koupit do patice vaší základní desky dostatečně výkonný, je čas koupit téměř všechny komponenty nové, nebo celou PC sestavu. Jesli kupovat stolní PC nebo notebook, závisí snad pouze na tom, jestli je třeba na něm pracovat jinde než mimo domov. To je totiž jediným rozhodujícím aspektem, protože obvykle nelze koupit notebook se stejným výkonem jaký má stolní PC za stejnou cenu. Nabízíme možnost návštěvy technika, který posoudí výhodnost a míru upgradu vašeho stávajícího PC.

Koupě hotové sestavy nebo stavba PC na míru? Co se vyplatí?

Pro ty, kteří nejsou nároční a nemají žádné konkrétní požadavky – PC má být zkrátka jako multimediální společník v domácnosti pro brouzdání na internetu, prohlížení fotografií, či práce v kancelářských programech jako je word a excel, je nejjednodušší pořídit si hotovou sestavu. Pokud si ale pořizujete PC jen pro sebe nebo pro jinou konkrétní osobu, je vhodné PC obvykle sestavit podle využití. Například PC na hry se bude skládat z jiných komponent než PC na práci s videem. Na hry je potřeba výrazný grafický výkon včetně dostatečně dimenzovaného výkonu zdroje a až v druhé řadě je důležitý výkon procesoru. Pro práci s videem to platí naopak, tam největší práci odvádí procesor, kdy jsou obvykle všechna jeho jádra využita na 100% a z malé části mu pomáhá grafická karta. Nároky na zdroj potom také nejsou vysoké. U extrémně výkonných procesorů (8 a více jader) je při práci s videem také na zvážení jaký využít typ pevných disků, kdy rychlosti čtení a zápisů disků už mohou také brzdit rychlost kódování videa a lze tedy uvažovat mimo SSD systémového disku i nad pracovním SSD diskem, odkud data videa číst a kam je případně také upravená zapisovat. Samozřejmě nesmíme zanedbat dostatek operačních pamětí, ale tam už v tom dnes není tak velký rozdíl, zda jde o PC na hry nebo video. Není od věci se vždy poradit a řešit možnosti vždy individuálně.

Pin It on Pinterest

Share This